SŁUCHAJ TERAZ

O NAS

Radio JP2 powstało z inicjatywy Fundacji Śladami JP2, której celem jest przybliżanie postaci i nauczania św. Jana Pawła II. Działamy w przestrzeni internetowej. Chcemy, dzięki nowym i ciekawym programom, przenieść naszych Słuchaczy do tamtych pamiętnych wydarzeń sprzed lat, kiedy Jan Paweł II był wśród nas. Zależy nam na tym, by motywować do zagłębiania się w nauczanie papieża. W ten sposób wspólnie mamy szansę uczynić świat lepszym i oprzeć go na wartościach chrześcijańskich.
W przestrzeni publicznej działa wiele ruchów i organizacji zainspirowanych przykładem papieża Polaka. Nasze radio będzie mogło promować i wspierać medialnie wszystkie przedsięwzięcia związane z osobą św. Jana Pawła II. Nasz papież był człowiekiem dialogu i łączył ludzi różnych ras czy religii. Za to był ceniony na całym świecie. Idąc tym tropem, Radio JP2 będzie się starało prowadzić na antenie audycje, które łączą, a nie dzielą.
Cele Radia są ambitne, bo tego właśnie uczył nas św. Jana Paweł II. By sprostać temu przedsięwzięciu potrzeba zaangażowania wielu osób, dlatego zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy zechcą pomóc we współtworzeniu Radia JP2, chcą wspierać je duchowo i materialnie.
Dziękujemy wszystkim, którzy już włączyli się w jego uruchomienie.